Oferuję tworzenie kampanii reklamowych, reklam śledzących w wyszukiwarce Google oraz Facebook. Wspólnie zaplanujemy długookresowe działania i reguły marketingowe mające na celu wyróżnienie marki spośród konkurencji. Na podstawie planów zaprojektuję spójną kampanię reklamową skrojoną specjalnie dla Ciebie.
Jeśli chcesz zamówić darmową wycenę kampanii reklamowej, pozostaw dane kontaktowe. Skontaktuję się z Tobą i wspólnie ustalimy Twoje potrzeby w zakresie reklamy, dzięki czemu będę mógł wycenić moją usługę.
Jak tworzę kampanie reklamową?

Ustalam, jaki jest Twój komunikat. Jaki produkt chcesz reklamować?
Zanim zaczniemy planować kampanię marketingową i projektować reklamy warto przyjrzeć się produktowi czy usłudze. Taka analiza pomoże w późniejszych etapach i znacznie ułatwi określenie, do kogo produkt jest skierowany. Każda kampania internetowa może mieć też inne cele. Jeżeli chcesz skupić się na zasięgu i budowaniu rozpoznawalności marki – przygotuję pewnie reklamę informacyjną, w której dam użytkownikowi możliwość zapoznania się z Twoją marką. Kolejnym celem kampanii może być utrzymanie relacji z odbiorcami i podtrzymanie ich zaangażowania. W takim układzie sprawdzi się reklama przypominająca. Kampanie reklamowe prowadzą także do zwiększenia sprzedaży produktów czy usług, innymi słowy ich celem jest konwersja. Tworzę reklamy nakłaniające, mające doprowadzić do wykonania przez użytkowników postawionych im przez nas celów.
WSKAZÓWKA 1:
Dobrą praktyką jest określenie działań, które w danej chwili są kluczowe dla Ciebie lub Twojej firmy. W ten sposób będę wiedział, które z nich wymagają wsparcia marketingowego i projektu kampanii reklamowej.
WSKAZÓWKA 2:
Ważnym aspektem jest również współpraca i korelacja planów sprzedażowych i marketingowych. W ten sposób będziesz miał przemyślaną strategię i plan na to, co konkretnie wydarzy się w Twojej firmie.

Określam grupę docelową
Kiedy planuję kampanię reklamową, wygląd jej kreacji, determinowany jest przez grupę docelową. Podstawą jest zatem określenie do kogo kierować Twój komunikat, kto jest jego odbiorcą? Pamiętaj, że każda grupa docelowa będzie przyswajała inaczej komunikaty. Dodatkowo warto się zastanowić, czy robimy kampanię internetową na szeroką skalę, która ma pozyskać nowych sympatyków Twojej firmy, czy koncentrujemy się na użytkownikach już skupionych wokół Twojej marki.
WSKAZÓWKA 3:
Zrozumienie potrzeb odbiorców jest kluczem do sukcesu Twojej kampanii. W ten sposób łatwiej będzie mi dostosować komunikację do konkretnej grupy.
Jeżeli posiadasz określony profil klienta naszej firmy, np. poprzez persony, jest to już wyjście do stworzenia określonych kampanii internetowych. Ale każda platforma za pomocą, której będę tworzył reklamy ma swoje własne możliwości. Przykładowo, korzystając z Google Ads mogę określić Twoich odbiorców przede wszystkim po słowach, jakie wpisują w wyszukiwarkę. Wiedząc czego szukają mogę stworzyć kampanie z odpowiednim przekazem reklamowym.
Inną segmentację odbiorców dopuszcza Facebook. Tworząc kampanię reklamową w ramach tego portalu, określam grupy odbiorców na podstawie informacji, które o sobie udostępniają. Mogę zatem skierować przekaz reklamowy do określonej grupy wiekowej, w konkretnej lokalizacji na świecie, ale także w oparciu o to, gdzie ostatnio logował się ich telefon. W następnej kolejności dochodzą takie informacje jak ich miejsce pracy, wykształcenie, stanowisko, pełnione funkcje i zainteresowania.
Jeżeli zależy Tobie na konkretnej grupie zawodowej, warto rozważyć reklamy na LinkedIn. Jeżeli posiadasz tam profil masz świadomość, jakie informacje są tam udostępniane – od nazwy miejsca pracy, przez stanowisko po obowiązki służbowe. I w oparciu o te informacje mogę tworzyć reklamy i dobierać grupy odbiorców, na których Tobie zależy.

Dostosowuję sposób komunikacji i kanały do grupy docelowej
Kiedy już ustalimy, kto jest Twoją grupą docelową warto zastanowić się, które kanały komunikacji będą najlepsze, ale także jak ta komunikacja powinna wyglądać. Czy zależy Tobie na poważnym komunikacie czy możemy sobie pozwolić na bardziej odważne, może kontrowersyjne treści? Może się również okazać, że treść, która jest dostosowana do grupy docelowej, znacznie lepiej sprawdzi się wykorzystana na Facebooku i Instagramie, a nie w wiadomości mailowej.
Kanały komunikacji mogą również zależeć od tego, jakim pokoleniem jest Twoja grupa docelowa. Przykładowo do pokolenia seniorów najlepiej można dotrzeć z wykorzystaniem kampanii mailingowej albo reklam na Facebooku, a w przypadku Milenialsów warto zainteresować się reklamami na YouTube.

Zadbam o stronę wizualną kampanii internetowej
Wybierając kanały komunikacji musisz wiedzieć, że każdy z nich narzuca określone formaty reklamy. Przykładowo Facebook na reklamach graficznych nie dopuszcza za wiele tekstu, z czym nie ma problemu Google w ramach reklam display. Jednak w tym drugim przypadku powierzchnia grafiki jest na tyle mała, że nie warto umieszczać na niej za dużo tekstu – będzie to po prostu nieczytelne.
Na wygląd reklam mogą wpływać też techniczne ograniczenia tego medium, w którym będą wyświetlane. Jeżeli tworzę reklamę wideo na YouTube musimy pamiętać, że w prawym dolnym rogu pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”, a dodatkowo mogą wyskakiwać okienka z propozycjami innych filmów. W takim przypadku nie powinno umieszczać się w tych miejscach ważnych dla Twojej reklamy informacji, ponieważ najzwyczajniej mogą zostać zasłonięte.
Wizualna strona kampanii reklamowej może również zależeć od kreacji i pomysłu tworzącego. 🙂 Z jednej strony uważa się, że komunikaty powinny być spójne z marką (reklamodawcą) tak, żeby użytkownik przyzwyczajał się do określonych elementów, charakteryzujących daną markę. Z drugiej strony można pokusić się o odważną kampanię, znacznie odbiegającą wizualnie od tego, co dotychczas prezentowała firma. Drugie podejście niesie za sobą jednak ryzyko złego odebrania reklamy i brak skojarzenia z Twoją marką.

Monitoruję wyniki
Żaden projekt kampanii reklamowej nie może pominąć etapu mierzenia skuteczności reklam. Monitoring tego, jak funkcjonują Twoje kampanie możemy prowadzić w rożnych narzędziach analitycznych. Tworząc reklamy za pomocą menedżerów reklam w mediach społecznościowych czy przy pomocy Google Ads mam również dostęp do danych statystycznych w ramach tych platform. Na bieżąco mogę zatem zobaczyć ile dana reklama ma wyświetleń, kliknięć czy reakcji.
Kolejnym narzędziem do monitorowania naszych kampanii internetowych jest Google Analytics. Jeżeli w swoich reklamach chcesz umieścić link do treści na naszej stronie, warto zastosować UTM (Urchin Tracking Module), czyli tagi modyfikujące nasz link, w taki sposób, żeby Google Analytics łatwiej odczytał źródło ruchu na Twojej stronie internetowej. W ten sposób zobaczymy czy nasze kampanie reklamowe przykładają się do np. zwiększenia konwersji.
Monitoring kampanii internetowych ma również znaczenie przy optymalizacji i kontroli ustawień kampanii.

Sprawdzam Twoją konkurencję
Przy tworzeniu projektu kampanii reklamowej warto mieć na uwadze, jakie działania podejmuje Twoja konkurencja. Nawet jeżeli oferujesz ten sam produkt czy usługę, będziesz mógł zareklamować to w zupełnie inny sposób. Jeżeli walczymy o tego samego użytkownika, to w jaki sposób zaprojektujmy Twoją kampanię, może przyczynić się do zdobycia przewagi na rynku. Pamiętaj również, że przestrzeń reklam online pozwala na dynamiczne zmiany, dlatego bieżąca analiza zarówno działań konkurencji, jak i Twojej firmy jest bardzo potrzebna!